Достапни линкови

Расте бројот на жртви од бомбашкиот напад врз погребна поворка во Пакистан


Најмалку 20 луѓе загинаа денеска при експлозија на бомба во северозапандиот дел на Пакистан за време на погребна церемонија. При нападот најмалку 45 луѓе се ранети. Експлозијата се случи во областа Долен Дир во близина на границата со Авганистан. Никој не презема одговорност за нападот. Бомбашкиот напад се сличил за време на погреб на племенски старешина.
XS
SM
MD
LG