Достапни линкови

Бомба во погребна поворка во Пакистан


Најмалку 10 луѓе загинале денеска при експлозија на бомба во Пакистан. Нападот бил извршен за време врз погребна поворка во северозапансиот дел на Пакистан во близина на гранцата со Авганистан, при што десетина луѓе биле ранети. Се уште никој не презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG