Достапни линкови

САД ќе се брани од нападите на милитантите од Пакистан


Американскиот секретар за обрана, Леон Панета го предупреди Пакистан дека Вашингтон ќе направи се што е во негова моќ да ги одбрани американските сили од милитантите, кои вршат напади од Пакистан во Авганистан.
Неговата изјава е по нападот на милитантите со гранати и оружје врз американската амбасада и седиштето на НАТО во Кабул, при кој загинаа 16 лица.
XS
SM
MD
LG