Достапни линкови

Русија и Казахстан ќе ги унапредуваат односите


Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев ќе се сретне утре со рускиот претседател Дмитри Медведев во јужниот дел на Русија. Средбата ќе биде дел од 8-миот меѓународен форум за соработка. Се очекува двајцата претседатели да разговараат за подобрување на соработката во енергетскиот сектор, подобрување на легислативата за космодромот што го користи Русија и за користење на прекуграничните ресурси на вода.
XS
SM
MD
LG