Достапни линкови

Волерс се сретна со Груевски


Macedonia-U.S. Ambassador to Macedonia Volers Paul met with Foreign Minister Nikola Popovski
Новиот американски амбасадор во Македонија Пол Волерс денеска се сретна и со премиерот Никола Груевски. Во соопштението од премиерскиот кабинет е наведено дека соговорниците ги афирмирале одличните билатерални односи базирани на стратешкото партнерство. Глвани теми за разговор на средбата биле владините реформи, предизвиците во полето на евроатланските интеграции и специфичностите за решавање на проблемот со името.
XS
SM
MD
LG