Достапни линкови

Американски претставници на разговори со бунтовничкиот лидер во Триполи


Заменик секретарот за надворешни работи на Стејт Департментот Џефри Фелтман денеска пристигна во Либија. Лидерот на Националниот преоден совет Мустафа Џалил денеска во Триполи се сретна со Фелтман. Детали од нивната средба се уште не се објавени. Бунтовниците се борат со лојалистите на Моамер Гадафи во три града кои се под контрола на силите на соборениот лидер.
Се уште е непозната локацијата на Гадафи.
XS
SM
MD
LG