Достапни линкови

ЕУ нема да го преживее распадот на еврозоната


Полскиот министер за финансии Јацек Ростовски чија земја претседава со Европската унија, предупреди денеска во Европскиот парламент во Стразбур дека ни Унијата не би го преживеала распаѓањето на еврозоната. Тој апелираше до европратениците да го спасат еврото и да не живеат во илузија дека Европската унија е посилна од еврозоната.
XS
SM
MD
LG