Достапни линкови

Џими Картер ја поддржува палестинската иницијатива


Поранешниот американски претседател Џими Картер
Поранешниот американски претседател Џими Картер ги поддржа настојувањата на палестинците да обезбедат признавање на нивната држава преку Обединетите нации и покрај страхувањата на Белата Куќа дека тоа негативно ќе се одрази врз регионот. Картер додаде дека тоа не би го поддржал доколку администрацијата на сегашниот претседател Барак Обама излезеше со некаков сеопфатен предлог за мир.
XS
SM
MD
LG