Достапни линкови

Нормализиран сообраќајот кон Грција


Сообраќајот на граничните премини кон Грција денеска се одвива нормално и без застој откако изутрината беа отстранети блокадите на грчките цариници. Поради штрајкот на грчките цариници изминатите два дена целосно беше блокиран патниот сообраќај за сите товарни возила, додека патничките се пропуштаа повремено.
XS
SM
MD
LG