Достапни линкови

И денеска температури до 37 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец.
Утринската температура се движи до 10 до 19, а дневната од 31 до 37 степени.
Во Скопје и околината сончево и многу топло. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 37 степени.
XS
SM
MD
LG