Достапни линкови

Владата ќе испрати 150 навивачи на „Македонија - Литванија“


Владата на денешната седница донесе одлука да обезбеди пари за за влезници за 150 навивачи кои со специјална чартер линија ќе отпатуваат во Каунас за да и дадат поддршка на македонската репрезентација на кошаркарскиот натпревар со Литванија на Европското првенство. Во соопштението наведено дека обезбедувањето на билетите е реализирано во соработка со Кошаркарската федерација на Македонија.Но не е наведено како ќе бидат избрани 150 - те навивачи кои ќе добијат шанса бесплатно да го следат натреварот во Литванија.
XS
SM
MD
LG