Достапни линкови

Арапската Лига е загрижена за провокациите на Иран


Арапската Лига по состанокот во Каиро соопшти дека е загрижена поради провокативните изјави на иранските претставници за сунитските држави во Заливот. Во соопштението е наведено дека иранските владини претставници и медиумите велат оти неколку држави од тој регион ги прекршуваат добрососедските односи.Во соопштението не е наведно на кој арапска земја се мисли но се претпоставува дека станува збор за Саудиска Арабија и Бахреин.
XS
SM
MD
LG