Достапни линкови

Убиен лидер на пакистански милитанти во Индија


Индиската полиција соопшти дека безбедносните сили денеска убиле еден од лидерите на пакистанско- милитантска група. Полицијата соопшти дека Абдула Уни бил убиен при вооружена пресметка во северниот град Сопоре. Во соопштението е наведено дека за Уни била распишна потерница поради планирање и извршување на напади.
XS
SM
MD
LG