Достапни линкови

Средба Поповски- Јеремиќ во Белград


Macedonia-U.S. Ambassador to Macedonia Volers Paul met with Foreign Minister Nikola Popovski
Ситуацијата во Западен Балкан, стратешките сили и евроинтеграциите, биле дел од темите за кои разговарале денеска шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ со македонскот министер за надворешни работи Никола Попоски во Белград.
Министрите Попоски и Јеремиќ, по средбата изјавиле дека двете земји ќе продолжат со соработката и со нејзиното унапредување.
XS
SM
MD
LG