Достапни линкови

НАТО возврати на нападот во Кабул


Afghanistan -- Smoke rises from buildings during an on-going attack in Kabul city center, 13Sep2011
НАТО силите во Авганистан соопштија дека испратиле трупи да возвратат на нападот на Талибанците во центарот на Кабул. Во соопштениетото од мисијата ИСАФ е наведено дека „мала група“ милитанти извршиле напад врз седиштетот на НАТО и американската амбасада во Кабул. Авганистанските безбесноси сили заедно со коалиционите сили возвратиле на ударот.
XS
SM
MD
LG