Достапни линкови

Американската амбасада погодена од нападот во Кабул, но без жртви


Американската амбасада во Авганистан потврди дека во близина на амбасадата во Кабул се извршени напади , но во амбасадата нема повредени од нападите. Се уште нема информации дали е погодена базата на мисијата на НАТО во земјата при нападите. Талибанците преземаа одговорност за нападот и соопштија дека неколку нивни борци отвориле оган во центарот на Кабул. Цели на нападот биле странски амбасади и владини згради.
XS
SM
MD
LG