Достапни линкови

Нападнат училишен автобус во Пакистан, 3 деца загинале


Пакистанската полиција соопшти дека при вооружен напад врз училишен автобус загинале најмалку 3 деца и возачот на автобусот, a 5 деца биле ранети. Во соопштението е наведено дека нападот е извршен со фрлач на граната, па подоцна напаѓачот отворил и оган. Се уште никој не презел одговорност за нападот. Инцидентот се случил во областа Матани во северозападниот дел на Пакистан, во кој се верува дека Ал Каеда има свои активности.
XS
SM
MD
LG