Достапни линкови

Напад во централен Кабул


Кабул - архива
Се јавува за неколку експлозии и за престрелки во централен Кабул во близина на тешко обезбедените странските амбасади и хотели. Талибанците ја превзедоа одговорноста за нападот и соопштија дека неколку нивни борци со фрлачи на гранати и автоматско оружје лансирале масивен самоубиствен напад врз владини згради.. Безбедносните сили ја блокирале областа околу странските амбасади.
XS
SM
MD
LG