Достапни линкови

Експлозии во амбасадорскиот кварт во Кабул


Архивска фотографија: Кабул.
Западните агенции јавија дека во делот на Кабул каде се сместени странските амбасади одекнале неколку експлозии. Засега нема повеќе информации, освен дека безбедносните сили ја блокирале областа и оти се слушале престрелки.
XS
SM
MD
LG