Достапни линкови

Нигер ќе затвори еден од синовите на Гадафи


Саади Гадафи.
Американскиот Стејт Департмент соопшти дека Нигер планира да затвори еден од синовите на Гадафи.
Според портпаролот Викторија Нуланд, Саади Гадафи, кој неодмна влезе со неколку либиски офицери во Нигер, бил однесен во главниот град Ниамеу.
Се шпекулира дека во Нигер би можело да се наоѓа и полковникот Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG