Достапни линкови

Ирак - убиени 22 шиитски аџии


Железничка станица во Анбар.
Дваесет и двајца муслимански шиитски аџии се убиени во пустинската област во западен Ирак на контролен пункт во провинцијата Анбар. Аџиите патувале од Карбала кон Сирија.
Жените кои биле со нив во автобусот биле поштедени.
XS
SM
MD
LG