Достапни линкови

Шефот на македонската дипломатија Попоски во посета на Србија


Од посетата на Попоски на Загреб
Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски денеска ќе престојува во официјална посета на Република Србија. На средбата со својот домаќин, шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ, се очекува да се разговара за можностите за унапредување на билатералната соработка во сите области од заемен интерес. Покрај тоа, ќе стане збор и за натамошно зајакнување на регионалната соработката, како и заемна поддршка на евроинтегративните процеси на двете земји, се вели во соопштението на министерството за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG