Достапни линкови

Времето денеска сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност, како и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната ќе биде од 31 до 37 степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево. Утринската температура се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 36 степени.
XS
SM
MD
LG