Достапни линкови

Финансиска измама од 2,6 милијарди долари во Иран


Иранските власти соопштија дека уапсиле голем број на осомничени за финасиска измама вредна 2,6 милијарди долари. Во соопштението се наведува дека станува збор за развиена мрежа за купување на имот со фалсификувани документи. Според иранските медиуми главниот осомничен е ирански милијардер а со измамата биле оштетни најмалку 7 банки
XS
SM
MD
LG