Достапни линкови

Меморијалниот центар за жртвите од 9/11 отворен за посетители


U.S. -- The "Tribute in Lights" illuminates the sky over lower Manhattan on the 10th anniversary of the 9/11 attacks on the World Trade Center in New York, 11Sep2011
Меморијалниот центар за загинатите од 9/11 во Њујорј денеска е официјано отворен за посетители. Речиси 3 илјди луѓе загинаа при терористичките напди врз САД пре десет години.Меморијалниот центар е изграден на на местоте каде што се урнаа кулите близначки.На него се испишни имињата на сите жртви од тие напади.Америкснакиот претседател Барак Обама на вчерашната церемонија изјави дека „ Америка останува силна и отпорна и не му се предаде на стравот“.
XS
SM
MD
LG