Достапни линкови

Иванов ќе ги одликува македонските кошаркари со „Медал за заслуги“


Претседателот Ѓорге Иванов.
Претседателот Ѓорге Иванов денеска донесе указ со кој се одликуваат членовите на македонската кошаркарска репрезентација со „Медал за заслуги за Македонија“.
Во соопштението од кабинетот е наведено дека одликувањето е за постигнатите врвни резултати во кошарката на меѓународен план, со што македонската кошаркарска репрезентација даде исклучителен придонес за развој и популаризација на овој спорт во земјата и афирмација на македонија во светот.
XS
SM
MD
LG