Достапни линкови

Лојалистите на Гадафи пружиле „жесток“ отпор


Либиските бунтовници соопштија дека наишле на жесток отпор од лојалистите на Моамер Гадафи. Бунтовниците го нападнаа градот Бани Валид едно од последните упоришта на Гадафи. Националниот преоден совет соопшти дека Линија нема да биде целосно ослободена се додека не бидат ставени под контрола и оние малки градови кои се во рацете на поддржуавчите на режимот.
XS
SM
MD
LG