Достапни линкови

Досега 2.600 жртви во Сирија


Високиот комесар за човекови права на Обединетите Нации, Нави Пилај, изјави денеска дека најмалку 2.600 луѓе се убиени во Сирија од почетокот на анти-валдините протести во март, годинава. Пилај додаде дека оваа бројка е базирана врз релевантни извори од теренот.
XS
SM
MD
LG