Достапни линкови

Почина едниот од двајцата преживеани во авионската несреќа кај Јарослав


Едниот од двајцата преживеани во авионската несреќа на рускиот хокеарски тим, Александар Галимов, денеска им подлегнал на повредите. Последниот преживеан, кој беше член на екипажот, според лекарите, сеуште е во сериозна, но стабилна здравствена состојба. Во авнионската несреќа, загинаа 43 лица, од кои 36-мина хокеари и тренери на Локомотив.
XS
SM
MD
LG