Достапни линкови

3 лица загинаа во напад на курдски бунтовници во Турција


Три лица загинале во напад на курдски бунтовници врз една полициска станица во југо-источна Турција. Според локалните власти, двајца од загинатите биле војници, а еден полицаец, а уште 10-мина биле ранети.
XS
SM
MD
LG