Достапни линкови

Ердоган во посета на Египет


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган, за време на денешната посета на Египет, ќе има средби со новите власти во земјата. Турнејата на Ердоган, наречена Арапска пролет, ги опфаќа и посетите на Тунис и Либија, каде што исто како во Египет, беа соборени долгогодишните режими.
XS
SM
MD
LG