Достапни линкови

Нов министер за трговија на Јапонија


Јапонскиот премиер Јошихико Нода го наименува досегашниот портпарол Јукио Едано за нов министер за трговија. Досегашниот министер Јошио Хакиро поднесе оставка во саботата, по само 8 дена на таа функција, поради тоа што регионот околу нуклеарната централа Фукушима го нарече место на смртта.
XS
SM
MD
LG