Достапни линкови

Нетанјаху: Нуклеарната програма на Иран мора да се стопира


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека и по една деценија од терористичкиот напад на 9/11 врз САД се уште е реална можноста екстремистите да дојдат до нуклеарно оружје. Тој додаде дека нуклеарната програма на Иран мора да се запре. Нетанјаху во својот говор на одбележувањето од нападите во Израел изјави дека „ можноста најстрашното оружје во светот да падне во рацете на најстешниот режим до сега е многу реална“ алудирајќи на Иран.
XS
SM
MD
LG