Достапни линкови

Најмалку тројца милитанти загинале во Пакистан


Пакистанските влaсти соопшија дека најмалку тројца милитанти загинаа денeска при напад на американско беспилотно летало во северозапаниот дел на земјата. Во соопштението е наведено дека при воздушниот напад биле испукани две ракети при што се погодени едно возило и една куќа во Северен Вазристан.
XS
SM
MD
LG