Достапни линкови

Грција ќе бара нафта во Егејско море


Грција ќе започне истражувања за резерви на гас и нафта во Јонското и Егејското Море. Ова го изјави грчкиот премиер Јоргос Папандреу на вчерашното излагање на Солунскиот меѓународен саем. Тој изјави дека Грција ќе започне истражувања за резерви на гас и нафта во Јонското Море и јужно од Крит во Егејското Море и наскоро ќе потпише одлука за тендер за соодветен изведувач.
XS
SM
MD
LG