Достапни линкови

Шведска лови осомничени за тероризам


архивска фотографија
Шведската полиција денеска уапси четири лица за во Гетерборг под сомнение за планирање и подготовки за терористички напади, јавуват новинските агенции. Полицијата не соопшти повеќе детали за апсењето. Апсењето следувло откако синоќа стотици луѓе биле евакуирани од зградата во Гетерборг по дојава за можна поставена бомба.
XS
SM
MD
LG