Достапни линкови

Најмалку 10 луѓе загинале во нови напади во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека при дав одвоени бомбашки напади загинале најмалку 10 цивили. Првата експлозија се случила во близина на гарницата со Пакистан во областа Бармал каде загиначе 6 луѓе а 9 се ранети. Додека втората бомба експлодирала во северниот дел на провинцијата Кундуз.
XS
SM
MD
LG