Достапни линкови

Напад врз НАТО база во Авганистан, 89 војници се ранети


Во самоубиствен напад врз воена база на НАТО, во источниот дел на Авганистан, загинале двајца војници а 89 де повредени од кои 50 се американски војници. Во соопштението од американската армија е наведено дека напаѓачот активирал бомба во камионот што го возел. Талибанците на својата веб страна објавиле дека ја преземаат одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG