Достапни линкови

Македонија води во првото полувреме со 8 разлика


Македонската кошаркарска репрезенација води во првото полувреме од натпреварот со Словенија со резултат од 39 спрема 31. Во првата половина од играта најуспешен играч од македонската репрезентација е Бо Мејкелеб со постигнати 12 поени.
Македонија со победата на минатиот натрепевар со Грузија го обезбеди своето место во четвртфиналето на европското првенство во Литванија.
XS
SM
MD
LG