Достапни линкови

Десетици илјади луѓе му оддадоа почит на хокеарскиот тим


Русија, фановите на хокеарскиот тим на комеморативна церемонија
Десетици илјадници луѓе денеска присуствуваа на комеморативната церемонија во Русија за жртвите од авионската несреќа во која загина хокеарскиот тим Локомотив Јарослав. Меѓу пристуните беше е и премирот Владимир Путин. Авионот се урна при самото полетување, при што загинаа 43 луѓе, а само двајца ја преживеаа несреќата но се уште се во критична здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG