Достапни линкови

Муса Џафери во посета на Косово


Macedonia -- Macedonian Minister for local governance Musa Dzaferi, Skopje, 15Jun2011
Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија Муса Џафери, денеска во рамките на официјална посета на Косово, беше примен од косовскиот претседател Атифете Јахјага, а оствари средби и со претседателот на Владата Хашим Тачи и со заменик-претседателот Хајредин Кучи.
На средбите, фокусот на разговорите бил ставен на можноста за продлабочување на соработката меѓу Македонија и Косово.
XS
SM
MD
LG