Достапни линкови

ХРВ побара истрага за убиството на новинарот Махди


Хјуман Рајтс Воч ги повика ирачките власти да го истражат убиството на новинарот Хади ал Мехди кој ја критикуваше владата и помогаше при организцијата на про-реформските реформи.
Тој беше убиен со пригушен пиштол пред неговиот дом.
XS
SM
MD
LG