Достапни линкови

Убиен судија во Валона


Во албанскиот град Валона претпладнето бил убиен судија од локаниот Суд, при силна експлозија на бомба поставена во неговиот автомобил, јави МИА. Полицијата соопшти дека станува збор за 35 годишниот судија Скердилајд Кономи. Албанскиот претседател Бамир Топи овој настан го оцени како атентат и мафијашки напад врз албанското правосудство.
XS
SM
MD
LG