Достапни линкови

Интерпол издаде потерница по Гадафи


Интеропол издаде таканаречена црвена потерница за апсење на поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи, неговиот син Саиф ал Ислам и шефот за разузнавање Абдула ал Сенуси. Интерпол бара од 188 земји членки да помогнат во нивното лоцирање и апсење по барање на Меѓународниот кривичен суд. Се уште не е познато каде би можело да се наоѓа Гадафи кој во вчерашната аудио порака ги демантира информациите дека ја напуштил Либија
XS
SM
MD
LG