Достапни линкови

Нема повеќе да биде нападната турска хуманитарна помош


Турската морнарица ќе ги придружува бродовите со хуманитарна помош за Појасот Газа, изјави синоќа премиерот Реџеп Таип Ердоган во интервју за Ал Џазира.
- „Имам хуманитарна помош што ќе биде испратена таму. Нашата хуманитарна помош нема повеќе да биде нападната, како што се случи на бродот „Мави Мармара“, истакна Ердоган.
Портпаролот на израелското Министерство за наворешни работи Јигал Палмор истакна дека изјавата на Ердоган „не заслужува коментар“
XS
SM
MD
LG