Достапни линкови

Почнува три дневната жалост во Јарослављ


Во Јарослављ – Русија е во започна тридневна жалост за жртвите на авионската несреќа при која загина и целиот локален хокејарски тим - Локомотива. Трагедијата во која загинаа 43 лица се случи завчера веднаш по полетувањето на авионот.
Во тимот на Локомотива беа играчи од Белорусија, Канада, Чешка, Германија, Русија и Украина.
XS
SM
MD
LG