Достапни линкови

Зголемени мерките за безбедност во САД, по повод одбележувањето на 11 ти септември


Градоначалникот на Њу Јорк Блумберг изјави дека постои веројатност, но дека не е потврдена, за терористички напад врз градот. Тој кажа дека полицијата е распоредена околу градот за да ја одржува безбедноста. Претставници на безбедносните служби изјавија дека има заканувачка имформација но дека таа не е поткрепена. Според информацајаата која доаѓа од испостава на Осама Бин Ладен во Пакистан Ал каеда планирала напади во САД на 10 годишнината од нападите на 11 септември во 2001 та година. Безбедноста е зголемена во САД по повод одбележувањето.
XS
SM
MD
LG