Достапни линкови

На Блед почнува дводневен Стратешки Форум


На Блед почнува дводневен Стратешки форум на кој ќе учествуваат гости од регионот, ЕУ и светот.Оваа година тој ќе биде посветен на глобалната тема,Силата на иднината.Првиотден на учесниците ќе им се обратат претседателот на Словенија Данило Тирк и премиерот Борут Пахор
XS
SM
MD
LG