Достапни линкови

Обама најави план за отворање поголем број работни места во САД


Американскиот претседател Барак Обама обајви дека има план за отворање поголем број работните места во САД . Во обраќањето во Конгресот Обама кажа дека планираните отворања на работни места се во вреднсот од 450 милијарди долари. Намалувањето на невработеноста која сега изнесува 9,1 процент се смета како клчна во однос на шансите на Обама да биде реизбаран во 2012 та година.
XS
SM
MD
LG