Достапни линкови

Претствници на САД и Авганистан на разговори во Вашингтон


Претставници на САД и на Авганистан почнуваат дводневни разговори во Вашингтон на кои главана тема ќе бидат билатералните релации меѓу двете земји, откако американските сили се повлекоа од Авганистан.Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и претставник на авганистанскиот Совет за национална безбедност се сретнуваат денеска и ќе имаат разговори во Белата куќа. Главната поента на разговорите е продуцирање стратешки партнерски документ за соработка на долг рок.
XS
SM
MD
LG